Amerikai diplomaták a HGTI-ben

Muniz1.jpg

David Muniz, az Egyesült Államok bukaresti ideiglenes nagykövetségi ügyvivője, a nagykövetség több munkatársának társaságában, 2021. február 3-án meglátogatta a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Karán belül működő Holokauszt- és Genocídium-tanulmányi Intézetet (HGTI). Ezzel az alkalommal az amerikai vendégek dr. Tibori Szabó Zoltán egyetemi docenssel, az intézet igazgatójával és Melania Leșe doktorandusz kutatóval beszélgettek az intézet által kezdeményezett és megvalósított oktatási és kutatási programokról, az ezek kidolgozását és fejlesztését támogató partnerekről, és meglátogatták a HGTI könyvtárát és levéltárát. A találkozón a Kolozsvári Zsidó Hitközség vezetőségének képviseletében dr. Schwartz Róbert elnök és Ghiță Székely Andra Julika igazgatótanácsi tag is részt vettek. Az amerikai diplomata az intézet képviselőit a nagykövetség és az amerikai kormány teljes támogatásáról biztosította.

Muniz5.jpg   Muniz6.jpg

Muniz3.jpg